USŁUGI DEWIZOWE

Przekazy w obrocie dewizowym

Bank Spółdzielczy w Kielcach oferuje dla swoich klientów następujące formy przekazów w obrocie dewizowym: przelew SEPA, przelew regulowany oraz polecenie wypłaty.

Przelew SEPA to najpopularniejszy sposób realizacji przekazów w walucie EUR. Jest dokonywany za pośrednictwem banków działających na terytorium Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Lichtensteinu i Szwajcarii, które podpisały umowę o przystąpieniu do SEPA – SCT (SEPA Credit Transfer).
Wykaz Banków należących do SEPA znajdziesz tutaj: WYKAZ BANKÓW SEPA.

Przelew regulowany umożliwia przekazywanie środków - również w walucie EUR - przez banki działające na terytorium Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Lichtensteinu, do kwoty 50.000,00 EUR.

Polecenie wypłaty to kierowane do lub otrzymane z innego banku krajowego, krajowej instytucji płatniczej, banku zagranicznego lub zagranicznej instytucji płatniczej zlecenie dokonania przelewu określonej kwoty pieniężnej na rzecz wskazanego odbiorcy (beneficjenta).

Szybka i bezpieczna realizacja przekazów do większości krajów świata jest możliwa dzięki wykorzystaniu Systemu Międzynarodowej Telekomunikacji Finansowej SWIFT, EuroELIXIR i TARGET2.
Przekazy mogą być realizowane w następujących walutach: PLN, USD (dolar amerykański), EUR (waluta europejska), GBP (funt brytyjski), CHF (frank szwajcarski), AUD (dolar australijski), CAD (dolar kanadyjski), DKK (korona duńska), SEK (korona szwedzka), NOK (korona norweska), CZK (korona czeska), HUF (forint węgierski), JPY (jen japoński), RUB (rubel rosyjski).
Istnieje możliwość realizacji przekazów w trybie przyspieszonym - z datą waluty „jutro” (w walutach: PLN, USD i GBP) oraz pilnym - z datą waluty „dziś” (w walutach: EUR, USD i GBP).
Przy przekazach od równowartości 20 000,00 zł można negocjować kursy walut.

Realizacja przelewów internetowych

Bank Spółdzielczy realizuje przekazy internetowe z następujących banków i instytucji finansowych:
- Money Exchange SA, Madryt, Hiszpania,
- Sami Swoi, Londyn, Wielka Brytania,
- EUROPHIL, USA,
- Uniastream, Moskwa, Rosja,
- Russlavbank, Moskwa, Rosja.
Przelewy te można zrealizować w walutach wymienialnych oraz w złotych w formie wypłaty gotówkowej lub bezpośrednio na wskazany rachunek, bez dodatkowych opłat i prowizji!

Kod BIC (SWIFT)

W realizacji zleceń w obrocie dewizowym należy podawać Kod BIC (SWIFT) Banku BPS: POLUPLPR

Kursy walut

Kursy walut2019-01-21 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1559
1 USD3.6564
1 CHF3.6420
1 GBP4.6886
więcej

STAWKI REFERENCYJNE

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
więcej